DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Odwiedzisz najpiękniejsze
miejsca okolicy
Z Dworem Dziekanów
Podróż w nieznane
· Atrakcje turystyczne ·

Uzdrowisko Solec-Zdrój

Nie będzie przesadą  jak nazwiemy nasze Uzdrowisko w Solcu-Zdroju Świętokrzyską Perłą Przyrodeolecznictwa, położoną w niezwykle malowniczych i nasłonecznionych stronach województwa świętokrzyskiego. To miejsce idealne dla ludzi bardziej  ceniących uroki przyrody , niż wielkomiejski gwar. Warto podkreślić, iż jest to jedyny Zakład Lecznictwa Uzdrowiskowego na terenie gminy Solec-Zdrój. Nasze Uzdrowisko od wieków słynie  z najlepszych wód siarczkowych na świecie, nie tylko pod względem stężenia siarkowodoru, ale również zawartości pozostałych pierwiastków mineralnych. Właśnie z tego powodu  kameralny polski kurort przyciąga rzeszę Kuracjuszy od blisko 180 lat!

Baseny Mineralne Solec-Zdrój

Baseny Mineralne to nie zwykłe termy, a tajemnica skuteczności leczniczych właściwości kąpieli tkwi w naszej wodzie – solance siarczkowo-siarkowodorowej, mającej ok. trzy miliony lat. Najlepsza na świecie woda w Solcu-Zdroju, czyli solanka siarczkowo-bromkowo-jodkowo-borowa ma najwyższą, niespotykaną nigdzie indziej, zawartość aktywnych związków siarki – ok.900mg H2S/litr. Właśnie to powoduje, że woda, zgodnie z łacińską sentencją SPA – Sanus Per Aquam (zdrowy przez wodę), jest naturalnym źródłem zdrowia.

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

„Bajkowy Świat” to unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. To stworzona specjalnie z myślą o dzieciach wspólna podróż przez baśniowe krainy – pełna obrazów, dźwięków, barw, zaskoczeń. W tej przygodzie pośrednikami między światem bajki a rzeczywistością są przewodnicy: Dzwoneczek, Czerwony Kapturek lub Królewna Śnieżka.

Uzdrowisko Busko-Zdrój

Największymi bogactwami uzdrowiska są unikalne w świecie lecznicze wody siarczkowe oraz solanki jodkowe. Wysoka skuteczność zabiegów z ich wykorzystaniem sprawia, że każdego roku z dobrodziejstw tutejszej kuracji korzystają tysiące gości z kraju i zagranicy. Wykwalifikowana kadra medyczna, bogata baza zabiegowa, komfortowo wyposażone pokoje i smaczna zdrowa kuchnia pozwolą poczuć się wyjątkowo, a spędzony tu czas pozostawi wspaniałe wspomnienia.

Zalew Solec-Zdrój

Zalew rekreacyjny w Solcu-Zdroju wybudowany na rzece Rzosce przylega od strony zachodniej bezpośrednio do parku zdrojowego. Złożony jest z połączonych zbiorników o łącznej powierzchni ok. 6 ha. Solecki zalew oferuje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (kajaki, rowerki wodne), boisko do piłki siatkowej oraz plażowej. W sezonie letnim zalew tętni życiem – jest to miejsce organizacji większości lokalnych imprez i wydarzeń kulturalnych. Wyśmienite miejsce na wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku, wśród ciszy pięknej przyrody, idealne do wędkowania.

Dwór Dziekanów położony około 2,5km od Solca Zdroju w województwie świętokrzyskim, przy drodze Kraków-Sandomierz. Atrakcyjna oferta pobliskich Basenów Mineralnych w Solcu Zdroju. Idealny na krótkie jak i długie pobyty.

Dwór Dziekanów